КМДА вирішила поновити будівництво на місці озера Качиного на Позняках

Автор: | 27 марта 2021
Поделиться

Частина квартир у майбутньому багатоповерховому ЖК призначена для інвесторів, які постраждали від афери «Еліта-Центр».

23 березня КМДА вирішила подовжити до 2024 року виконання інвестиційного договору для будівництва ЖК на місці озера Качиного на Позняках і підготувати пропозиції для початку підготовчих робіт на ділянці. Документ опублікував активіст Георгій Могильний.

Нарада відбулася під головуванням заступника київського міського голови В’ячеслава Непопа, який до 2018 року очолював компанію «Житлоінвестбуд-УКБ», котра й веде будівництво на ділянці.

Будівництво планується на перетині вулиць Здолбунівської та Тепловозної. Частина квартир у майбутньому багатоповерховому ЖК призначена для інвесторів, які постраждали від афери «Еліта-Центр».

На цій землі розташоване озеро Качине, яке забудовник не визнає озером, стверджуючи, що водойма – це просто затоплений котлован. У 2015 році озеро почали засипати будівельним сміттям. Як повідомляє LB.ua, у цей період на озері активно гніздувалися качки та чайки. Після резонансу в ЗМІ забудовник призупинив роботи до кінця сезону гніздування. Будівельні роботи також відклали через вибори Київрада та міського голови, що відбувалися того ж року.

У 2016-му засипання озера поновили, що викликало ще більший спротив місцевої громади, відбувалися сутички. Обурення мешканців викликало також відсутність попередніх громадських слухань щодо забудови.

Результат засипання у озера у 2016 році. Фото: Вікіпедія

Забудовник подав до суду до активістів, які пошкодили будівельний паркан та блокували техніку, але торік суд став на бік громади.

Цьогоріч Непоп пояснював Кабінету міністрів, що будівництво на Здолбунівській «є неможливим через соціальний конфлікт».

Джерело: Хмарочос

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.